Autovaba nädal 2022

Rulluisukool – esimeses tunnis õpitakse fundamentaalseid põhitõdesid, mis on rulluisutamise kõige olulisem osa, mida peaks iga rulluisutaja teadma ja oskama, et rulluiskudel õigesti ja turvaliselt liigelda. See treening sobib neile, kes ei ole üldse rulluiske varem jalga saanud, pole varem rulluisutrennis käinud või ka kogenumatele sõitjatele, kes soovivad kindlamat rulluisuoskuste vundamenti või valesti sisse harjunud liigutusi õigeks ümber õppida. Omandatakse rulluisutamiseks vajalikud põhitõed nii praktikas kui teoorias. Esialgu teeme paigal harjutusi – õiged tasakaaluasendid, erinevaid uiskude asendid, kükitamine, kukkumised, püsti tõusmised ja selgitatakse olulisemad asjad, mida tuleks jälgida. Seejärel hakkame harjutusi sooritama liikumisel – uisusamm, turvaline veeremine, lihtsustatud pööre, koordinatsiooniharjutused, sahkpidurdus, murule veeremine, kannapidurdus (kannaklotsi olemasolul) jne. 

Jalgratta koolitus – erinevad vigurrajad ning jalgratturile vajalikud elemendid, mida kasutada jalgrattaga sõitmisel.  

Kiirabi/esmaabi – ennetama – ette jõudma, ära hoidma. Ennetavam on teada eelnevalt, kuidas käituda tekkivate terviseprobleemide või õnnetuste korral. Lisaks esmaabikoolitustele koolides pöörame suurt tähelepanu ka õnnetuste vältimise meetmetele. 

Jalgratta hooldus firma – aitab lastel üle vaadata jalgrataste seisukorra ja vajadusel jagab informatsiooni, mis peab rattal olema ja mida tasuks üle vaadata. 

Urmo maanteetranspordistKoolitus hõlmab veoautodega läbiviidavat pidurdusmaa pikkust, rasketehnika pimenurga näitamist ja muud, mis seotud viimase aja traagiliste sündmustega Eesti teedel. Koolituse viib läbi Priit Tuuna majandusministeeriumist. Hetkel võtavad üritusest osa: Nõmme komando; kiirabi koolituskeskus; Ramudden OÜ; Memoris Matusebüroo; Majandusministeerium; Kõrbetorm OÜ; Autosert OÜ; King Of The Road OÜ. 

Politsei –