Kiusamisvaba kool – KiVa

2017/2018 alustati ettevalmistava aastaga ja alates septembrist 2019 on koolis kasutusel KiVa programm.

KiVa programmi kohta leiad infot aadressilt http://www.kivaprogram.net/estonia

Kooli KiVa leht on seal

Liikuma kutsuv kool

Alates 2022 aasta jaanuarist on Laagri Kool ühinenud Liikuma kutsuvate koolide võrgustikuga.
Ühtekokku tegutseb üle Eesti juba 176 Liikuma Kutsuvat Kooli.
Mida täpsemalt tähendab Liikuma kutsuv kool, saab lugeda siit.

Erasmus+

1. novembril 2019. aastal käivitus Laagri Koolis 2-aastane Erasmus+ K2 koostööprojekt LIFE – Literature for Everyone, Covidi tõttu pikendati partneritega projekti 3-aastaseks. Erasmus+ K2 projekt lõpeb 30.06.2022

2018. aasta oktoobris osales õpetaja Mari Tarning Maltal kontaktseminaril, mille eesmärk oli leida Laagri Koolile koostööpartnereid Euroopast. Viie riigi õpetajatega kirjutati valmis projekt LIFE. 2019. aasta juunis saadi positiivne vastus Euroopa Liidu Erasmus+ haridusprogrammist.

Projekti eesmärk on motiveerida õpilasi rohkem lugema, ennast väljendama, koostööd tegema teiste õpilastega Euroopast ja lõpptulemusena filmima stseene loetud raamatust. Laagri Kooli partneriteks on Kreeka, Holland, Soome ja Saksamaa.

Esimene õpetajate koosolek toimus 4.-8. novembril 2019 Soomes Liperis, kus pandi esialgsed plaanid ja eesmärgid paika, külastati  Joensuu Ülikooli raamatukogu ning osaleti Liperi omavalitusjuhi Hannele Mikkaneni vastuvõtul. Laagri Kooli esindasid Mari Tarning ja Marion Maasikas.

17.-21. veebruaril 2020 toimusid koostööpäevad Saksamaal Franz-von-Lenbachi koolis, kus osalesid Laagri Koolist 5 õpilast ning õpetajad Marion Maasikas ning Liis-Astrid Tuhkur.

17.-19. veebruaril 2021 toimusid virtuaalsed projektipäevad Teamsi vahendusel. Hääletuse tulemusena otsustati töötada ühiselt Anna Woltzi raamatuga ,,A Hundred Hours of Night“. Kõik projektis osalevad õpilased lugesid raamatu läbi ning täitsid koostöös partnerriikide lastega erinevaid ülesandeid: tegid sündmustest fotolavastusi, valmistasid õppeköögis glögi, toimusid ühised vestlused. Lõpuks hääletati riigiti ning valiti parimad.

11.04-15.04.2022 võõrustas Laagri Kool partnerkooli Kreekast. Meie kooli külastasid 8 õpilast ja 4 õpetajat Kreeta 2nd Junior Highschool-st. Oli tegevusi täis nädal. Osalejad matkasid Viru rabas, tutvusid Tallinna vanalinnaga ning külastasid Tallinna linnamuuseumi, käisid kinos Apteeker Melchiori vaatamas, kokkasid eesti toite kooli õppeköögis, said osa toredast kontserdist, kus esinesid Laagri kooli tantsu- ja laululapsed. Ühiselt kirjutati  projekti raamatule uus lõpp ning ajatelg. Samuti käisid kõik osalejad Tallinna Ülikooli BFM-i koolitusel- ”Õppevideote loomine mobiiltelefonidega”.  Viimasel päeval toimus Laagri kooli ümbruses fotojaht, viktoriin ning õhtusöök koos ühistantsudega.

08.05-14.05.2022 said partnerid kokku Kreeta saarel, Chania linnas. Laagri koolist osalesid õpirändel 7 õpilast ja 2 õpetajat. See oli projekti viimane ühisüritus, sest kahjuks kõik head asjad saavad ükskord otsa. Plaanitud tegevusi oli jällegi väga palju. Külastati Knossost Heraklionis, Kazantzaki muuseumi Myrtias, arheoloogiamuuseumi Chanias,  toimus Chania linnaekskursioon koos fotojahiga, vaadati kohalikus kinos filmi ”Proti Fora Nonos”. Sel reisil ööbisid mõned lapsed peredes ning seeläbi said kohalikust elust ja kultuurist parema ülevaate kui hotellis peatudes. Ka toimus väga põnev koolitus Georgina Sologa – kuidas kasutada värve filimimisel ja toote esitlustel.

Kõigi rõõmuks oli programmis ka rannad, kus sai ühiselt aega veeta. Viimane väljasõit toimus Paliochora linna.

Kuigi ülemaailmne koroonapandeemia pani mõneks ajaks projektitegevused pausile, suutsime üksteist siiski igati motiveerida jätkama ning selle tulemusena saime enamus planeeritud tegevused tehtud. Lapsed said väga palju uusi sõpru üle Euroopa, kellega ollakse siiani tihedas kontaktis. Õpilased osalesid mitmetel põnevatel koolitustel, said reisida, inglise keelt praktiseerida, koostööd teha teistest riigist pärit õpilastega, tutvuda erinevate kirjanike loomingutega ning avardada oma maailmapilti. Samuti valmisid meie valitud raamatust ka laste poolt filmitud treilerid ning koduleht.