Terviseameti soovitused seoses COVID-19 haigusega

Varsti lõpeb koolivaheaeg ning kooliõpilased, kes koos vanematega käisid reisil, tulevad taas kooli / lasteaeda. Reisil viibinute hulgas on kindlasti ka neid, kes käisid Hiinas, Põhja-Itaalias (regioonid: Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte), Jaapanis, Singapuris, Lõuna-Koreas, Iraanis, kus nüüdseks on tuvastatud palju koroonaviirusesse haigestunuid.

Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast maailmas, palume lastevanemaid, kes käisid puhkamas nendes riikides, võimalusel viibida koos oma lastega 14 päeva kodus ja jälgida nende tervislikku seisundit.
Kui antud ajavahemikus esineb lapsevanemal või lapsel palavikku, köha või hingamisraskusi, siis võtta koheselt ühendust oma perearstiga ning teavitada oma reisist riskipiirkonda.

Kontakt perearstiga peaks toimuma telefoni teel, kindlasti tuleb vältida perearstikeskusesse või EMO-sse kohale minekut.

Mis on koroonaviirus ja selle põhjustatud COVID-19 haigus, mida ja kuidas jälgida ning ette võtta, saab täpsemalt lugeda sealt.

Kuidas käsi tuleb pesta, näeb siit.