Keskkonnakuu koolisööklas

Novembris on Daily koolisööklates traditsiooniliselt Keskkonnakuu.

Keskkonnakuu eesmärgiks on juhtida tähelepanu olulisele probleemile – toidu raiskamine.
Keskkonnakuu raames toimuvad koolides järgmised tegevused:

Teavitustöö
Koolisööklas on väljas plakatid mis juhivad tähelepanu toidu raiskamisele.

Videoloengud
Olete oodatud osalema videoloengutes. Loengud toimuvad Teamsis. Loengut saate vaadata näiteks terve klassiga koos. Palume teil loengutele eelnevalt registreerida siin. Registreerinud osalejatele saadame hiljem ka lingi loengu järele vaatamiseks.
Hetkel on avatud registreerumine juba 2.11 toimuvale Elen Peetsmanni loengule teemal „Miks eelistada mahetoitu“. Viimastel aastatel on palju räägitud mahetooraine kasutamisest koolides ja paljudes koolides on hakatud seda ka kasutama. Samas meie iga aastasest rahulolu uuringust tuleb välja see, et õpilaste jaoks ei ole mahetoit eriti oluline. Loengu eesmärk on õpilasi selles osas harida.

02.11 kell 10.10   Elen Peetsmann Mahekeskus  „Miks eelistada mahetoitu?!“ 8-12 klass

Veel on tulemas:
Airi Külvet Aasta Põllumees „Tund rohumaaveistega“ 5-12 klass

Madli Murumaa Taimne Teisipäev „Toidu mõju keskkonnale ja tervisele“  loeng on mõeldud 8-12 klass

Evelin Piirsalu SEI Tallinn „Toit ja keskkond.“ loeng on mõeldud 5-8 klass

Silja Kana  Eestimaa Looduse Fond “Tulevik taldrikul“ loeng on mõeldud 9-12 klass

Toidujäätmete kaalumine
Igal aastal visatakse koolisööklates kokku ära hinnanguliselt 1000 tonni toitu ehk 50 autokoormatäit valmistoitu, mis läheb kahjuks raisku.

13.11-17.11 Toidujäätmete kaalumine koolides

Kaalume kõikides koolides iga päev kui palju toitu ära visatakse. Selgitame koolide vahel välja millises koolis raisatakse kõige vähem toitu.

Iga päev kirjutame kooli sööklas olevale plakatile kui palju toitu kilodes visati ära terves koolis ja kui palju ühe õpilase kohta. Loodame, et läbi selle paneme õpilased mõtlema toiduraiskamise peale. Me kõik saame anda oma panuse, et vähendada toidu raiskamist.

Hea meel, et esimesel aastal suutsime kampaania ajal vähendada õpilaste poolt äravisatavat toitu 20% ja teisel aastal veel lisaks 10%.

Keskkonnasõbralikuma koolisöökla välja selgitamine
Millises koolisööklas visatakse ära kõige vähem toitu õpilase kohta (siis on võistlus aus kõikide koolide suhtes olenemata suurusest)?

Konkursi võitmine on lihtne

• Tõsta taldrikule niipalju toitu kui jõuad ära süüa
  • Söö taldrik tühjaks

Võitja koolile magus auhind. Nädala jooksul saab jälgida koolide edetabelit Baltic Restaurants Estonia Facebooki lehelt.