2024_01_10

Laagri Kooli infokiri
10.1.2024

Möldres söömine kahel vahetunnil
Alates 15. jaanuarist söövad Möldre maja õpilased kahel pikal söögivahetunnil.
peale 3. tundi söövad 1.-2. klassid ning
peale 4. tundi söövad 3.-7. klassid.
Vaheajal pandi paika teine marmiit, mis tähendab, et süüa saab korraga võtta neljast reast eelmise kahe asemel. Head isu!

Vastuvõtt 1. klassi
1. klassi vastuvõtt 2024/2025. õppeaastaks toimub perioodil 1.– 17. veebruaril 2024. a läbi ARNO (Saue haridusteenuste haldamise süsteem), erandkorras Laagri Kooli kantseleis.

Kooli tutvustav infotund
Laagri Kool ootab külla lapsevanemaid, kes kaaluvad lapse õppima asumist Laagri Kooli alates 1. septembrist 2024. a.
Kooli tutvustav infotund koos ringkäiguga toimub:
Möldre õppehoones 29. jaanuaril kell 18.00.
Peamaja õppehoones 30. jaanuaril kell 18.00

KUMU külastused
Käes on aeg 3., 6. ja 9. klassidele KUMU külastusteks.
12.01 Möldre maja 3. klassid.
16.01 Möldre maja 6. klassid.
17.01 peamaja 9. klassid.
18.01 peamaja 6. klassid.
19.01 peamaja 3. klassid.
Transport on korraldatud. Tegevus toimub kultuuriranitsa toel ja on lapsele tasuta.

Talvelaagrid 2024
Talvelaagritesse ootame õpilasi sel aastal nii:
18.-19. jaanuaril 9. klassid Jõulumäe Tervisespordikeskuses
1.-2. veebruar Möldre maja 2.-4. klassid Nelijärve Puhkekeskuses
1.-2. veebruar Möldre maja 5.-7. klassid Jõulumäe Tervisespordikeskuses
8.-9. veebruaril peamaja 2. klassid Jäneda Puhkekeskuses
8.-9. veebruaril peamaja 3.-4. klassid Nelijärve Puhkekeskuses
8.-9. veebruaril peamaja 5. klassid Jõulumäe Tervisespordikeskuses
15.-16. veebruaril peamaja 6. klassid Jäneda Puhkekeskuses
15.-16. veebruaril peamaja 7.-8. klassid Nelijärve Puhkekeskuses
Möldre maja 1. klassidel on 1.-2. veebruaril ööbimiseta talvepäevad
Peamaja 1. klassidel on 8.-9. veebruaril ööbimiseta talvepäevad.

Talvelaagri hind koosneb majutusest, toitlustusest, transpordist ja kui on, siis tellitud tegevustest. Eelmisel aastal maksis Talvelaagris käik ühe õpilase kohta 58.50€. Loodame, aga väga ei usu, et sel aastal väiksema arvega hakkama saab.

Talvelaager on võimalus igapäeva koolielust välja astuda ning õppida hoopis teisiti.
Talvelaagri eest tasub lapsevanem.

Uued töötajad
Uuest aastast alustavad Laagri Koolis:
psühholoogilised nõustajad Ketlin Pärn ja Markus Miller,
muusikaõpetaja Maarja Peäske.
Tere tulemast!

Võõrkeeltenädal
22. – 26. jaanuaril on võõrkeeltenädal! Toimuvad mitmed võistlused ja kultuuriliselt tutvustavad tegevused erinevatele vanuseastmetele nii inglise, vene kui hispaania keeles. Selguvad parimad võõrkeelte tundjad.

Laagri uisuplats
Laagri Kooli õpilaste grupp saab koos täiskasvanud saatjaga tasuta kasutada Laagri uisuplatsi (Päikese 1). Plats on eelneval registreerimisel (info@laagriuisuplats.ee) avatud E-R kell 10.00-15.00.
Uiske laenutatakse kohapeal 4€/h. Numbrite valik 24-50.

Laagri Koolis rakendatakse Kiusamisvaba Kooli programmi. Kiusamise all näeb programm kahjustavat või alandavat kohtlemist, mis on tahtlik, korduv ning suunatud kaitsetu või vähem tugeva isiku vastu. Kiusamisjuhtumite lahendamisega tegeleb KiVa tiim koosseisus: Marion Maasikas, Aivi Pärisalu, Ly Reiman, Kaur Alle, Karl-Heinrich Arro, Tiina Veider.

XVII Nukitsa konkurss
8. jaanuaril sai hoo sisse XVII Nukitsa konkurss, mis kutsub kõiki 5–13-aastasi õpilasi valima oma lemmikkirjanikku ja -illustraatorit.
Tegemist on Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt korraldatava lugejaküsitlusega, kus viimase kahe aasta lasteraamatuid hindavad lapsed ise. Selliselt pakub konkurss autoritele noorte lugejate vahetut tagasisidet, andes ülevaate laste lugemiseelistustest. Konkursi eesmärk on populariseerida raamatuid ja lugemist ning tunnustada meie lasteraamatute autoreid ja kirjastajaid.
Hääletada saab raamatukogudes või elektrooniliselt Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehel. Hääletus kestab 29. veebruarini 2024.

Edumuse veebikursused
Vaimne tervis, rahatarkus, tehnoloogia, võõrkeeled ja veel 60+ põnevat valikainekursust ootavad Sind Edumuse veebikoolis! Tule õpi põnevaid ja praktilisi teadmisi oma valdkonna professionaalide käe all ja arvesta need koolis valikainena.
Vaata kursuseid ja registreeru, enne kui grupid täis saavad: https://school.edumus.ee

YFU otsib vahetusperesid!
Õpilasvahetusprogrammidega tegelev YFU Eesti otsib taas vahetusperesid. Programmis osalemise võimalused ja tingimused leiab YFU kodulehelt.

Huviringid!
Mõnus valik huviringide videotutvustusi asub seal