2022_01_12

12.1.2022

Talvelaager 2022
Laagri Kool soovib sel talvel taas korraldada talvelaagrit.
Selleks, et teaksime millise õpilaste arvuga arvestada, kas siis 10.-11. või 17.-18. veebruaril, saadavad klassijuhatajad lähiajal lapsevanematele lapse osalemise võimalikkusest küsitluse. Palume sellele kindlasti vastata.
Talvelaagri eeldatav maksumus ühe õpilase kohta jääb 45€ lähedusse.

KUMU külastamine
Taas käivad õpilased õppekäikudel kunstimuuseumisse.
13. jaanuaril külastavad Kumu 3.e ja 3.f klassid. Väljasõit kooli juurest 10.15.
14. jaanuaril külastavad Kumu 3.a, 3.b, 3.c, 3.d ja 3.g klassid. Väljasõit kooli juurest 10.15.
18. jaanuaril külastavad Kumu 6.b, 6.e ja 6.f klassid. Väljasõit kooli juurest 11.15.

Laagri Kooli tutvustav õhtu 1. klassi kandideerivate laste vanematele
Ootame külla lapsevanemaid, kes kaaluvad lapse õppima asumist Laagri Koolis alates 1. septembrist 2022. Toimub kooli ja koolis toimuvat tutvustav loeng ja ringkäik koolimajas.
31. jaanuaril (esmaspäeval) kell 18.00 Möldre majas
1. veebruaril (teisipäeval) kell 18.00 peamajas
Sündmusele pääseb ainult kehtiva COVID digitõendiga.
1. klassi vastuvõtu taotlusi saab esitada 1. – 17. veebruarini Saue valla haridusteenuste haldamise süsteemis ARNO.
Vastuvõtu tingimuste ja korraga saab tutvuda siin.

Lumepallidega loopimine
Palume kodudes üle rääkida, et lumepallidega loopimisel võivad pihta saada ka need õpilased, kes ei ole selleks valmis. Palume rääkida kindlasti ka sellest, et (paha)tahtlik lumepallidega loopimine võib olla päris tõsiseks probleemiks väiksematele õpilastele. Oleme ikka sõbralikud!

9. klasside lõpuaktus
9. klasside lõpuaktus toimub nii peamaja aulas kui ka videoülekandena 17. juunil kell 12.00.

Veebruari koolivaheaeg
Ka veebruarikuu koolivaheaeg erineb Haridusministeeriumi poolt välja öeldud kuupäevadest, Laagri Koolis algab vaheaeg 24. veebruaril, kooli tuleb tulla jälle 7. märtsil.
II trimester lõpeb ja hinded pannakse välja 17. märtsil.

Võõrkeelte nädal
24.-28. jaanuaril on Laagri Koolis võõrkeelte nädal. Muude võõrkeeltega vürtsitatud tegevuste hulgas selguvad õppeaasta parimad inglise keele oskajad: Junior ja Senior Master of English tiitli ja Laagriku saajad.

Raamatukogude aasta 2022
Aasta lükkab käima 12. jaanuaril toimuv ühine ettelugemise aktsioon raamatukogudes üle Eesti, sellest omakorda saavad alguse läbi aasta kestvad lugemistalgud.
Täpsemalt saab lugeda kodulehelt.

Üleriigilise ajaloo olümpiaad
19. jaanuaril kell 15.00-18.00 toimub üleriigilise ajaloo olümpiaadi Harjumaa voor 9. klassi õpilastele. Vastamine toimub Hitsa/Harno Moodle keskkonnas kodukoolis.
Laagri Kooli esindavad: Karolin Kaiklem (9.a), Tuuli Neidi Saks (9.a), Grete Tooming (9.a), Mihkel Rannut (9.b), Margus Saar (9.b).
Juhendajaks Ain Karutoom.

26. jaanuaril Saue valla 2022. a meistrivõistlused nii lastele kui täiskasvanutele ujumises Laagri Kooli ujulas.

Lapsevanemad helkurikontrolli!
Laagri Kool on läbi aegade kontrollinud õpilaste turvalist liiklemist läbi helkurite kontrollimise. Kui on lapsevanemaid, kes soovivad mõnel hommikul appi tulla helkurite olemasolu kontrollima, oleme abi eest tänulikud.
Oma soovist palume teada anda triinu.kynstler@laagrik.edu.ee või klassijuhatajale.

Laagri Koolis rakendatakse Kiusamisvaba Kooli programmi. Kiusamise all näeb programm kahjustavat või alandavat kohtlemist, mis on tahtlik, korduv ning suunatud kaitsetu või vähem tugeva isiku vastu.

Kiusamisjuhtumite lahendamisega tegeleb KiVa tiim koosseisus: Marion Maasikas, Aivi Pärisalu, Ly Reiman, Kristiina Jõeste, Kady Henk, Kersti Schamardin, Tiina Veider.

Nukitsa konkurss on alanud!
Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsub 6–13-aastaseid lugejaid valima Nukitsa konkursil oma lemmikkirjanikku ja -illustraatorit. Hääletada saab 6. jaanuarist kuni 23. veebruarini 2022 nii raamatukogudes üle Eesti kui keskuse veebilehel.
Nukitsa konkurss on Eesti Lastekirjanduse Keskuse lugejaküsitlus, mis toimub iga kahe aasta järel ning leiab aset juba 16. korda. Ettevõtmise eesmärgiks on väärtustada lasteraamatuid, populariseerida lugemist ning tunnustada meie lasteraamatute autoreid ja kirjastajaid. Konkursil annavad viimase kahe aasta algupärastele lasteraamatutele tagasisidet noored kirjandussõbrad ise.

Küünlaümbriste jaht 2021/2022
Teeme ühekoos keskkonnale head, kogume küünlaümbrised kokku ja saadame need ümberkäitlemisele!
Kampaanias saab osaleda üksikkogujana või grupiga (klassiga).
– Üksikkoguja peaauhinna noorte elektrijalgratta ja kiivri paneb välja Electrarattad.ee.
– Grupikogujate peaauhinnaks on 1000 € ühissündmuse korraldamiseks (nt. klassiõhtu või klassiekskursioon).
Täispikka kampaaniavideot “Eesti otsib superstaari 2021” finalistidega vaata SIIT.
Millest pihta hakata ja kuidas auhindu võita, sellest loe lähemalt korraldaja kodulehelt.

Karantiin – mis on mis
– Kui lähikontakt on toimunud väljaspool kooli, siis tuleb õpilasel jääda 7 päevaks isolatsiooni.
1. novembrist kehtivad uued lihtsustatud karantiini reeglid:
– Kui lähikontakt oli koolis, siis jääb õpilane koju ja teeb PCR testi alates kontakti 4. päevast.
– Juhul, kui õpilane ei ole nõus end testima, peab ta viibima 10 päeva karantiinis.
– Testimisest on vabastatud kõik vaktsineeritud ja haiguse läbi põdenud õpilased.
Täpsemalt saab lugeda siit.

Keraamika huviring Möldre majas
Alates 19.01.2022 kell 14.05-15.35 toimub õpilastele keraamika huviring Möldre majas.
Registreerumine toimub Saue Valla Arno keskkonna kaudu!

Veel on vabu kohti ringidesse: