2021_04_07

 Laagri Kool

7.4.2021

Oluline info

Toidupakid
Selleks, et tagada toidupakkide väljastamise ühtlasem jaotumine kolmele päevale, palume pakile järele tulla järgmiselt (sulgudes olev kellaaeg on juhuks, kui pakke jagub):
6. aprillil (teisipäev) 14.00 – 18.00 (19.00) 7. – 9. klass
7. aprillil (kolmapäev) 7.00 – 18.00 (19.00) 4. – 6. klass
8. aprillil (neljapäev) 7.00 – 18.00 (19.00) 1. – 3. klass  

Pakid asuvad peamajas (ka Möldre maja pakid), vahekoridoris, kooli logo all.
Täpsem info on saadetud Stuudiumi suhtluses 1. aprillil.

Distantsõppe pikenemine
Valitsus andis teada, et distantsõpe pikeneb vähemalt 25. aprillini. Peale koolivaheaega saavad kontaktõppele tõenäoliselt 1. – 4. klass.
Täpsem info esimesel võimalusel.

17.-25. aprillil on koolivaheaeg.

Õppe- ja ilukirjanduse laenutamine
Raamatukogu on avatud teisipäeval ja kolmapäeval kell 9.00 – 14.00. Raamatute laenutamise soovist tuleb teavitada raamatukoguhoidjat Rita Kardaši Stuudiumi suhtluses või e-kirjaga. Sel viisil küsitud raamatud saab kätte kooli peamaja fuajeest raamatukoguhoidja poolt vastuskirjas teatatud ajal. Tagastatavad raamatud saab tagastada koolipäevadel 7.00 – 19.00 peamaja fuajees asuvale tagastusalale.

Vaimse tervise murede lahendamine
Kui vanemal või lapsel on mure, on võimalused abisaamiseks järgnevad (saad kirjutada Stuudiumisse või meilile):
– Oma klassijuhataja
– Sotsiaalpedagoog Ly Reiman (ly.reiman@laagrik.edu.ee)
– Psühholoogid
               Kristiina Jõeste (kristiina.joeste@laagrik.edu.ee)
               Heli Kirs (heli.kirs@laagrik.edu.ee)
– Noortel vanuses 16-26 aastat on võimalik saada vaimse tervise teemal nõustamist videosilla või kirjaliku e-nõustamisena. Täpsem info siit.

Peaasi.ee lehele on kogutud väga palju kasulikke juhendeid ja näpunäiteid.
Lasteabi telefon 116111 on suunatud igas vanuses lastele ning töötab 24/7, samuti on võimalus kasutada sealset vestlust.
Lahendus.net pakub oma portaalis tasuta ja anonüümset psühholoogilist nõustamist.
Rajaleidja pakub nõustamist lapsevanematele teemadel, mis on seotud lapse probleemidega koolis E-R kell 10-14. Töövälisel ajal saab jätta oma küsimuse kirjalikult. Täpsem info siit.

Laagri Kooli laululind
Laululinnu võistlusele registreerunud osalejate esitlused filmime kooli laval. Mida ja kuidas laulda, saab lugeda juhendist.
Salvestamise lepib kokku muusikaõpetaja. Esitluste salvestamise tähtaeg on 16. aprill.

Laagri Koolis rakendatakse Kiusamisvaba Kooli programmi. Kiusamise all näeb programm kahjustavat või alandavat kohtlemist, mis on tahtlik, korduv ning suunatud kaitsetu või vähem tugeva isiku vastu.

Kiusamisjuhtumite lahendamisega tegeleb KiVa tiim koosseisus: Kaur Alle, Marion Maasikas, Aivi Pärisalu, Ly Reiman, Kristiina Jõeste, Kady Henk, Kersti Schamardin, Tiina Veider. 

KiVa tiimi kontaktid:
Stuudiumis sõnumi saaja – Kiva Tiim Laagri Koolis
e-post kiva@laagrik.edu.ee
Kollased KiVa postkastid asuvad peamajas turvaruumis ja raamatukogus, Möldre majas infolauas

Lisainfo: https://eesti.kivaprogram.net/

Kooliväline info

Kalanduse teabekeskuse fotokonkurss “Kalandus fotosilmas”
Kalanduse teabekeskus kutsub 7–19 aastaseid lapsi ja noori osalema fotokonkursil „Kalandus fotosilmas”.
Konkursi ideeks on kutsuda märkama kala teekonda toidulauale ning kalandust tervikuna. Kaamerasilma võivad jääda püügile siirduvad kalurid, kalapaadid merel või siseveekogudel, võrkude ja mõrdade püügileasetamine, õngelkäik või vähipüük pere või sõbraga, püügisaagi töötlemine, õpitoad kalandusfestivalidel, kalakasvanduste toodang või karbikasvatus – kõik kalandusega seonduv. Ideede ammutamiseks võib vaadata kalanduse õppefilmi või külastada veebilehte kalateave.ee.

Pilte saab üles laadida kuni 30. septembrini aadressil Fotokonkurss.ee, sellelt lehelt leiab ka täpsemad osalemistingimused.

TaimAUT lastelaagrid 2021
Alanud on registreerumine suvistesse TAIMAUT LASTELAAGRITESSE!
Info ja registreerumine siit.

Keeledušš 2021
Keeledušš 2021 toimub ajavahemikul 22.03-16.04.2021. Iga päev lauldakse võõrkeeles 5-10 minutit karaoke meetodil, seekord saavad osalejad ise oma kodus laulda koos vanematega. Kokku kestab Keeledušš 4 nädalat ning selle jooksul õpitakse neljas erinevas keeles laulude laulmist. Liitudes registreerimislingil saadetakse teile infoleht, kus on koondatud laulude videote lingid mitmetes keeltes kaasa laulmiseks. Kirjas on juba tuttavaid laule ja uusi laule eksootiliste maade keeltega. Laulude valik on sel aastal juba 11 keeles.
Rohkem saab lugeda sealt.

Konkurss-festival ANNETEKODA 2021!
Eesti Kultuuri Koda kutsub osalema ülevabariigilisele konkurss-festivalile ANNETEKODA 2021! Laiemale publikule on oodatud oma annet esitlema kõik eestimaalased olenemata rahvusest või vanusest kõikidelt erialadelt  (rahvakunstid, käsitöö, sport, leiutamine, robootika, muusika, laul, kunst, tants, luule jne).
Osalemistingimused ja palju muud vajalikku konkursi kohta leiab sealt.

Huvikooli info

Eesti pikendab COVID-19 piiranguid vähemalt 25. aprillini k.a.
Sõltuvalt epideemilisest olukorrast võib valitsus piiranguid pikendada ka pärast seda, piirangute üle otsustatakse iga kahe nädala tagant.

Kehtivad piirangud jätkuvad kõigis valdkondades. See puudutab nii hariduselu, sportimist, spordivõistluseid ja liikumisüritusi, noorsootööd, huviharidust, täiendkoolitust. Endiselt peavad klientide jaoks jääma suletuks spaad, basseinid, veekeskused ja ujulad. Keelatud on avalikud üritused, suletud peavad olema nii kultuuriasutused kui meelelahutuskohad.

Täpsema info leiab siit.

Haridus- ja Teadusministeerium on koostanud täpsemad juhised ja soovitused noorsootöö, sh huvihariduse ja huvitegevuse korraldamiseks praegustel piirangute perioodil.
Juhised on leitavad siit ning HTMi koroonaviiruse infoleheküljelt.

Laste ja noorte heaolu tagamine spordis: võimalused küsida abi ning ennetada väärkohtlemist.
Lapsi ja noori tuleb kaitsta kõikvõimaliku halva kohtlemise eest, toetada nende heaolu ja turvatunnet ka spordivaldkonnas.

Pakume ideid ja võimalusi, kuidas olla hoolivad ja arukad laste ja noorte spordiharrastamise toetamisel ning igakülgse turvalisuse ja heaolu tagamisel.

Täiendavaid ideid ja infot laste ja noorte väärkohtlemise ennetamise kohta leiate siit.

Samuti vaadake Eesti Antidopingu ja Spordieetika SA kodulehel olevat infot „Väärkohtlemine ja ahistamine“ teemajaotuse alt.

Küsimuste ja ettepanekute korral võtke ühendust: info@antidoping.ee.

Huvialakooli õppekorraldus alates 11.03.2021

Distantsõpe toimub järgmistel huvialaringidel: videostuudio, matemaatikakursus 9. klassidele, kabering, robootika, inglise keel (1. klassidele), showtants (Carolina), showtants ja hip-hop (Minu Tantsukool), taekwondo, plokk- ja ristflöödiring, kitarriring, malering, showtants Nõlvaku, kokandusring, laulustuudio, plokk- ja ristflööt, eelkool, eelkooliealiste show ja ballett (Carolina), täiskasvanute joogakursus.

Täpsema informatsiooni edastab huviringi juhendaja.

Alates 11.03.2021 on peatatud õppetöö järgmistel huviringidel: kodukultuur, moedisain, trumm, klaver, maalimine ja meisterdamine, Keiu kunstistuudio, keraamika, puutöö, Astra laulustuudio, eelkooliealiste tantsuline võimlemine, 5-6 ujumine, robootika Nõlvaku, ujumine, eelkooliealiste kunstiring (Möldre ja Laagri), akrobaatika, budokool, kabe, mõttemängud, pop/jazz laulustuudio, bändiring, Tomiga rahatargaks, lastejooga, teatriring, lennumodellism, korvpall (Laagri ja Möldre), kergejõustik (Laagri ja Möldre), võrkpall, käsipall.

Õppetöö kestab 11. juunini 2021 ja juunikuus toimunud tundide eest õppetasu ei võeta!

Kõik, mis puudutab õppetööd alates 11.04.2021 on veel täpsustamisel ja hoian teid edasiste arengutega kursis.

11. märtsist hakkavad kehtima rangemad piirangud haridus- ja noortevaldkonnale.

11. märtsist alates peavad ka 1.–4. klasside õpilased jääma distantsõppele, huviharidus ja -tegevus, noorsootöö ning täiendkoolitused ei ole sisetingimustes lubatud.

Siseruumides võivad treenimisega jätkata üksnes spordialaliidu võistlussüsteemi kuuluvad professionaalsed sportlased, Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmed ja kandidaadid ning võistkondlike sportmängude meistriliigade sportlased. Esiliiga osavõtjate treenimine siseruumides on keelatud.

Sarnaselt praegusega ei laiene piirang erivajadusega inimeste ega rehabilitatsiooniga seotud tegevustele.

Välitingimustes kogu huviharidus, huvitegevus, täiendkoolitus, täiendõpe, noorsootöö, sportimine ja treenimine on lubatud üksnes 2+2 liikumisreeglit arvestades. See tähendab, et koos tohivad liikuda ja sportida maksimaalselt kaks inimest (arvesse läheb ka juhendaja) ning teistest inimestest tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad. Piirang ei kehti koos liikuvatele peredele.

Välitingimustes sportimise piirangud ei laiene ka professionaalsetele sportlastele, koondise liikmetele ega koondise kandidaatidele. Samuti ei laiene piirangud  riigi sõjalise kaitse ja siseturvalisusega seotud tegevustele, erivajadustega inimeste ja rehabilitatsiooni tegevustele.

Info ja registreerimine
Taigur Tooming
taigur@laagrihuvialakool.ee

51933522
http://www.laagrihuvialakool.ee
https://www.facebook.com/laagrihuvialakool/