2021_02_03

 Laagri Kool

3.2.2021

Oluline info

Taotluste vastuvõtt Laagri Kooli!
1. klassi vastuvõtu taotlusi saab esitada 1. – 17. veebruarini Saue valla haridusteenuste haldamise süsteemis ARNO.
Vastuvõtu tingimuste ja korraga saab tutvuda siin.

19. veebruari koolipäev
19. veebruaril tähistame koolis Eesti Vabariigi 103. sünnipäeva.
1.-4. klassil on aastapäeva tähistamine 4. tunni ajal.
5.-9. klassi õpilastel 5. tunni ajal klassiti.
Sellega koolipäev lõpeb ja algab koolivaheaeg.

5. klassid Toompeal lipu heiskamist vaatamas
19. veebruari varahommikul sõidavad 5. klassid Toompeale, et vaadata riigilipu tõusmist Pika Hermanni torni.

Koolivaheaeg
20.-28. veebruaril on koolivaheaeg. Õppeperioodi hinded pannakse välja 12. märtsil.

Distantsõpe – millal võtta, millal jätta
Stuudiumis on paari hiireklõpsuga võimalik määrata õpilane distantsõppele. Millal ja miks on seda mõistlik teha ja millal võib see hoopis segadust tekitada?

Distantsõppe võimalus on mõeldud nendele, kes on täiesti terved, kuid on mingil põhjusel karantiinis, eneseisolatsioonis või ei saa liikumispiirangu tõttu kooli tulla. Distantsõppele määratud õpilane on kohustatud kogu õppetöö igapäevaselt ära tegema, kõik hindelised tööd õigeaegselt  esitama ja osalema tundides video vahendusel vastavalt õpetajaga kokkulepitule. Distantsõppel oleva õpilase märgib õpetaja klassiruumis toimuvast tunnist puudujaks, vanem on aga distantsõppe märkimisega võtnud endale kohustuse tagada lapse õppetöös osalemise kodus.

Kui õpilane ei saa õppetöös osaleda tervislikel põhjustel, kodustel või mingitel kolmandatel põhjustel, siis tuleb puudumine ka vastavalt märkida. Sel juhul tuleb õpilasel kooli tulles vajadusel osaleda konsultatsioonides ja teha järele hindelised ja arvestuslikud tööd.

Kui ei ole karantiini või eneseisolatsiooni kohustust ega liikumispiirangut, aga mingil põhjusel ei ole võimalik või ei soovi kooli tulla, siis on lapsevanemal võimalus võtta laps koduõppele. See tähendab, et vanem võtab kogu vastutuse õppetöö sisu ja vormi osas enda peale.  Koduõppele määratakse õpilane õppenõukogu otsusega lapsevanema taotluse alusel. Koostöös kooliga määratakse sel juhul vahehindamiste ajad ja vorm. Sisuliselt võtab vanem endale sellega kõik kooli ülesanded ja vastutab õppetöö korraldamise eest põhikooli riiklikus õppekavas ettenähtud  mahus vastavalt põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses sätestatule.

Kampsunid ja õpilased
Klasse ja koolimaja tuulutame praegusel ajal intensiivsemalt. Võib juhtuda, et mõned klassiruumid on seetõttu jahedamad kui tavaliselt. Selleks, et jahedamas klassiruumis saaks keskenduda õppimisele, võib kasutusele võtta mõne suure õlasalli, pleedi, pintsaku või viisaka kampsuni. Seda kõike olemasolevate koolivormi esemete lisana.
NB! Pusad, nii kapuutsiga kui ka kapuutsita, ei ole koolis lubatud!

Koolitoidu rahulolu uuring
Daily koolisöökla tänab kõiki õpilasi, koolitöötajaid ja lapsevanemaid, kes osalesid rahulolu uuringus!
Uuringu kokkuvõtet saab lugeda sealt.

Harjumaa etluskonkurss toimub Laagri Koolis
4. veebruaril toimub selleaastane etluskonkursi piirkonnavoor Harjumaal.
Kolmes vanuseastmes (4.-6. klass, 7.-9. klass ja 10.-12. klass) valitakse välja parimad etlejad, kes pääsevad edasi üleriigilisele etluskonkursile 12. veebruaril.  Konkurss toimub veebis otseülekandena. Laagri Kooli esindavad Miia Mai Lees (4.a), Liis Marii Reinhaus (6.a), Johanna Pärnpuu (8.a).
Kogu täpsem info SIIN.

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavooru tulemused
26. jaanuaril toimunud üleriigilise emakeeleolümpiaadi Harjumaa voorus
saavutas Inger Simmo (7.d) 7.-8. klassi õpilaste arvestuses III koha.
Samal olümpiaadil jagas Triin Jette Randal (9.d) 9.-10.  klassi õpilaste arvestuses II-III kohta.
Suur tänu õpilastele ja neid juhendanud õpetaja Hele Kriisale!

Ühiskonnaõpetuse olümpiaadi piirkonnavoor
5. veebruaril kell 9.30-11.30 toimub ühiskonnaõpetuse olümpiaadi Harjumaa voor Moodle keskkonnas.
Osaleb Aliise Litvinov (9.a.) Juhendaja Aivi Pärisalu. 

Kunstiolümpiaadi piirkonnavoor
6. veebruaril toimub kunstiolümpiaadi Harjumaa voor Jüri Gümnaasiumis. Laagri Kooli esindab Grete Jaanus (9.a.) Juhendaja Ülle Vizgirda.

Füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor
6. veebruaril toimub füüsikaolümpiaadi Harjumaa voor. Laagri Kooli esindavad Käty Haapsal (8.a) ja Karolin Kaiklem (8.a). Juhendaja Aune Nigol.

Geograafiaolümpiaadi piirkonnavoor
9. veebruaril toimub geograafiaolümpiaadi Harjumaa voor, mis viiakse läbi õpilaste oma kodukoolis. Laagri Kooli esindavad Marta Kütt (7.d), Inger Simmo (7.d), Aliise Litvinov (9.a), Krister Leppik (9.d). Juhendajateks on õpetajad Kairi Jaaksaar ja Kaur Alle.

Tööle kaasa
15. veebruaril 2021 avavad tööandjad taas uksed töötajate lastele, et neil oleks võimalus vanemate töö ja töökeskkonnaga lähemalt tutvuda.
Täpsemalt saab lugeda sealt.

Siilid raamatukogus!
Alates esmaspäevast on kooli raamatukogus õpetaja Jekaterina Krivorutška siilide näitus!
Tule uudistama!

Viiruste tõhusaks vältimiseks:

Kooliväline info

Saue valla laululaps 2021!
Saue valla laululapse konkursi eelvoor toimub ka sel aastal videokonkursina, kuna praegustes oludes on keeruline ennustada, kas ja millal on taas võimalik suurematel rahvamassidel pikemat aega ühes ruumis viibida.
Laululapse konkursil saavad osaleda kõik soovijad, kelle elukoht rahvastikuregistri järgi on Saue vald. Igast vanuserühmast valib 3-liikmeline žürii kuni neli lauljat, kes pääsevad lõppkontserdile ja Harjumaa laululapse konkursile.
Kuidas kõik täpselt käib, saab teada sealt.

Eesti õpilasfirmade laat 2021
Junior Achievement Eesti kutsub osa saama Eesti õpilasfirmade laadast 13. veebruaril 2021 kell 12.00-18.00
Klõpsa pildile ja loe lähemalt.

Üle-eestiline poiste-solistide võistulaulmine!
Eesmärgiga edendada ja propageerida poistelaulu korraldab Eesti Meestelaulu Selts 2021. aasta kevadel XII üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise.
Tallinna ja Harjumaa maakondlik eelvoor toimub pühapäeval, 07. märtsil 2021.a. Tallinna Nõmme Majas. Maakondikust eelvoorust pääsevad Põhja – Eesti vahevooru nii Tallinna linnast kui ka Harjumaalt edasi iga vanuserühma 3 paremat solisti. Osavõtjate registreerimine kuni 28. veebruarini 2021. a.
Pikema jutu ja juhendi leiab sealt.

Konkurss-festival ANNETEKODA 2021!
Eesti Kultuuri Koda kutsub osalema ülevabariigilisele konkurss-festivalile ANNETEKODA 2021! Laiemale publikule on oodatud oma annet esitlema kõik eestimaalased olenemata rahvusest või vanusest kõikidelt erialadelt  (rahvakunstid, käsitöö, sport, leiutamine, robootika, muusika, laul, kunst, tants, luule jne).
Osalemistingimused ja palju muud vajalikku konkursi kohta leiab sealt.

Huvikooli info

Alates 1.veebruarist jätkame kontaktõpet kõikides huviringides.

Sisetingimustes tuleb kontaktsete ja kõrge viiruseleviku riskiga tegevuste puhul lähtuda 2+2 reeglist ning sellest, et ruumi täitumus ei tohi olla üle 50-protsendi. Kõrge viiruseleviku riskiga on tegevused, mille käigus toimub intensiivne sisse ja välja hingamine ning aerosoolide teke. See puudutab näiteks laulmist, tantsimist, võitluskunste, kuid ka puhkpillide mängimist ja muud taolist.

Kontaktne või kõrge viiruseleviku riskiga tegevus või treening (näiteks tantsimine, võitluskunstid, laulmine, puhkpill) on lubatud 2+2 põhimõttel.
• Kogu tegevuse või treeningu vältel ei tohi vahetada partnerit. See tähendab, et näiteks maadlustreeningus peab kogu treeningu maadluspartner olema sama.
• Teiste osalejate või paaridega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahet.
• Tagada tuleb, et ruumi täituvus ei oleks üle 50%.
• Terviseamet avaldab oma kodulehel https://www.terviseamet.ee/et kontaktsete ja kõrge riskiga tegevuste ja treeningute loetelu.

Mittekontaktse ja madala riskiga tegevusi tohib läbi viia 10+1 rühmas. See puudutab näiteks jõusaalitreeningut, kitarriõpet, keeleõpet. Mittekontaktne või madala riskiga tegevus või treening (näiteks ujumine, maalimine, klaveriõpe, keraamikaring) on lubatud kuni 10-liikmelisele rühmale, kellele lisandub treener või juhendaja.
• Tagatud peab olema, et ruumi täituvus ei oleks üle 50% ning ei puututa kokku teiste rühmadega.
• Terviseamet avaldab oma kodulehel https://www.terviseamet.ee/et mittekontaktsete või madala riskiga tegevuste loetelu.

Kõrge viirusleviku riskiga spordialadel saab tegevusi läbi viia 10+1 rühmas juhul, kui järgitakse spordialaliidu, Kultuuriministeeriumi ja Terviseameti koostöös välja töötatud riskide maandamise abinõusid. Viiruse leviku riski maandamine on näiteks ruumide ventileerimine, inimeste hajutamine, eri gruppide kokkupuudete vältimine jne. Juhul, kui riske pole võimalik maandada või seda ei tehta, tuleb tegevusi läbi viia 2+2 liikumispiirangut arvestades.
Rühmas võib olla kuni 11 inimest ka sellistel võistkondlikel aladel, kus esineb juhuslik kontakt ning mille riskiaste on mõnevõrra suurem kui kontaktivabadel spordialadel, kuid mitte samaväärne kontaktsete spordialadega. Näiteks puudutab see pallimänge, jäähokit.
Need alad loetakse madala riskiga alade hulka juhul, kui spordialaliit on koostanud riskide maandamise meetmed. Meetmed puudutavad näiteks treeningule eelnevaid ja järgnevaid tegevusi (ruumide ventileerimine, hajutamine, eri gruppide kokkupuudete vältimine jne). Vastavad meetmed peavad olema kooskõlas kultuuriministeeriumi juhistega ja kooskõlastatakse terviseametiga. Kui ilmneb, et riskide maandamine pole piisav või seda ei järgita, võidakse vastav spordiala liigitada terviseameti poolt kõrgema riskiga alade hulka.
Siseruumides läbiviidavate tegevuste puhul tuleb kanda maski ning tagada desinfitseerimisnõuete täitmine. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.

Huviringid välistingimustes.
Välistingimustes on lubatud tegevus kuni 50 osalejaga, sealhulgas treener või juhendaja. Tagatud peab olema, et ei puututa kokku teiste rühmadega ning desinfitseerimisnõuete täitmine.
Piiranguid ei kohaldata riikliku õppekava järgsele tegevusele, spordialaliidu võistlussüsteemis toimuvale professionaalsele sporditegevusele, sealhulgas Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele ning võistkondlike alade meistriliigade mängijatele. Samuti ei kohaldu need riigi sõjalise kaitsega ja siseturvalisusega seotud tegevustele ning erivajadustega inimeste tegevustele, sealhulgas sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooni teenusele.

Olulised kirjatükid:
https://valitsus.ee/uudised/valitsus-kiitis-heaks-ule-eestilised-covid-19-torje-piirangud?fbclid=IwAR2SPtr9SYQturn6gIKu-rT_jORlPWrmWP-xSFvkkl_NY6U2jJGYIxtGDJA

Nimekiri kõrge ja madala riskiga tegevustest: https://www.kriis.ee/sites/default/files/20210129_terviseamet_korraldus_sisetingimustes.pdf

Haridus- ja teadusministeeriumi infokiri: https://www.hm.ee/sites/default/files/2021.01.29_ringkiri_nr_4.pdf

Info ja registreerimine
Taigur Tooming
taigur@laagrihuvialakool.ee

51933522
http://www.laagrihuvialakool.ee
https://www.facebook.com/laagrihuvialakool/