2021_01_13

13.1.2021
Head alanud aastat!

Taotluste vastuvõtt Laagri Kooli!
1. klassi vastuvõtu taotlusi saab esitada 1. – 17. veebruarini Saue valla haridusteenuste haldamise süsteemis ARNO.
Vastuvõtu tingimuste ja korraga saab tutvuda siin.

Uus Tõruke!
Värske number koolilehte Tõruke on ilmunud.
Lugeda saab jõuludest, kui Laagri Kool oli päris nooruke ja nüüd, veidi vanemana.
Samuti tutvustame lehes Möldre majja hinge andvaid õpetajaid ja anname sõna üheksandikele.

Kultuuripäevad “Valgevene kaleidoskoop”
Valgevene kultuuripäevade raames toimunud üritused olid pühendatud Valgevene luuletaja Peter Glebka 115. aastapäevale ja tema loomingule. Nende päevade raames viis Vähemusrahvuste Keskus “Radzima” Eesti Vabariigis asuva Valgevene Vabariigi suursaatkonna toel läbi mitu üritust.
Noorte luuletuste lugejate veebikonkursil “Minu kallis kodumaa …” saavutas Laagri Kooli õpilane Andre Viktor Aarela (7.c) IV koha.
Noorte kunstnike loomingulisel konkursil “Valgevene luuletaja P. Glebka luuletused joonistustes”, tuli vanusekategoorias 15-16 aastased Laagri Kooli õpilane Oliver Sõmer (9.b) võitjaks nominatsioonis „Oskusliku ja lakoonilise otsuse eest luuletuse teema edastamisel“.
Palju õnne ja suur tänu õpilasi juhendanud õpetajale Jekaterina Krivorutška!

Olümpiaadid on tulemas
Laupäeval, 23. jaanuaril kell 10.00 toimub keemiaolümpiaadi piirkonnavoor Saku Gümnaasiumis (veebis).
Teisipäeval, 26. jaanuaril kell 10.00 toimub emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor, mis viiakse läbi õpilaste oma kodukoolis Moodle keskkonnas.
Kolmapäeval, 27. jaanuaril kell 10.00 toimub matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor, mis viiakse läbi õpilaste oma kodukoolis. Korraldus täpsustamisel.
Laupäeval, 30. jaanuaril toimub Moodle keskkonnas bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor. Voor toimub kooli arvutiklassis, osalevad õpilased.
Lähemalt saab lugeda siit.

Tunnustus õpilasleiutajate riiklikult konkursilt
Laagri Kooli õpilased Iiris Jassik (3.c) ja Karl Jassik (1.a) koos juhendajaga Elo Jassik osalesid õpilasleiutajate riiklikul konkursil 2020 oma leiutisega “Nutikoolikott”.

Tunnustus Saue Noortefilmi festivalilt
Laagri Kooli õpilased 7.c klassist Andre Viktor Aarela, Andreas Einloo, Martin Nõmm, Marite-Ly Kostiv ja 7.d klassist Ruuben Püss koos juhendaja Jekaterina Krivorutškaga said tunnustuse Saue Noortefilmi Festivalil filmiga “Meie oleme Eestist” osalemise eest.

Kooli tänav jalakäijatele suletud
Laagris alustati riigigümnaasiumi ehitusega Laagri Kooli peahoone kõrvale. Seoses sellega on keelatud jalakäijatel pöörata Veskitammi tänavalt Kooli tänavale. Pärnu maantee poolt tulijad peavad kõndima Veskitammi tn jalgväravani, kindlasti tuleb liikuda mööda kõnniteed (mitte autoväravast käia). Koolist minnes sama lugu, Kooli tänavast Veskitammi tänavale ei saa.
Liiklusskeemi vaata sealt.

Järelevastamine distantsõppe ajal
6.-9. klassi õpilaste (ka distantsõppel) järelvastamise aeg ja koht tuleb kokku leppida aineõpetajaga.

Talvelaagrit veebruaris ei toimu!
Laager toimub sõltuvalt olukorrast mais või siis aastanumbri 2021 sees sügisel.

Mõttespordi olümpiaadi II etapp!
18. jaanuaril algab mõttespordi olümpiaadi II etapp keskkonnas Vint.ee.

Tööle kaasa
15. veebruaril 2021 avavad tööandjad taas uksed töötajate lastele, et neil oleks võimalus vanemate töö ja töökeskkonnaga lähemalt tutvuda.

Täpsemalt saab lugeda sealt.

Viiruste tõhusaks vältimiseks:

Õppetöö ajavahemikul 11.01.2021 – 17.01.2021.
Distantsõpe toimub järgmistel huvialaringidel: videostuudio, eesti keele kursus 9. klassidele, matemaatikakursus 9.klassidele, robootika, inglise keel (1. klassidele), showtants (Carolina), showtants ja hip-hop (Minu Tantsukool), taekwondo, plokk- ja ristflöödiring, kitarriring, eelkooliealiste show ja ballett. Täpsema informatsiooni edastab huviringi juhendaja.

Kontaktõpe toimub välitingimustes kergejõustiku huviringil (Möldre staadionil), kergejõustiku huviringil (Laagri staadionil), käsipalliringil (Möldre staadionil), täpsem info juhendajalt.

Õppetöö kestab 11. juunini 2021 ja juunikuus toimunud tundide eest õppetasu ei võeta!

Õppemaksu tasumise selgitus – huviringi õppeaastamaksumus jagatakse kuude lõikes võrdseteks osadeks (9kuud).

Seega koolivaheajad arvete summat ei mõjuta.

Detsembri- ja jaanuarikuus ära jäänud huviringide tunnid asendame õppeaasta jooksul kontakttundidena erinevatel koolivaheaegadel.

Detsembrikuus toimus õppetöö 13.detsembrini 2020 ning ära jäänud huviringide tunnid asendame õppeaasta jooksul kontakttundidena veebruarikuu koolivaheajal 22. veebruar 2021.a kuni 28.veebruar 2021.

Jaanuarikuus (ajavahemikul 11.01.-17.01.2021) ära jäänud huviringide tunnid asendame õppeaasta jooksul kontakttundidena aprillikuu koolivaheajal, 19. aprill 2021. a kuni 25. aprill 2021. a.

Alates 18.01.2021 planeerime uuesti alustada kontaktõppega, kui valitsus ei peaks otsustama teisiti.

NB! Lapsevanemate toetus on huvikoolile edasise tegutsemise jaoks ülioluline, seega suur aitäh veelkord kõikidele mõistva suhtumise eest.