2020_04_15

 Laagri Kool

15.04.2020

Oluline info

Koolivaheaeg!
Koolivaheaeg toimub tavapärasel ajal 18.-26. aprillini.

Distantsõppe periood
Haridus- ja Teadusministeeriumi teatel on koolid distantsõppel vähemalt 15. maini. Enne selle kuupäeva saabumist antakse teada, kas perioodi pikendatakse veelgi ja mismoodi asjad pärast käima hakkavad.

Põhikooli lõpueksameid tänavu ei toimu ja põhikool lõpetatakse aastahinnete alusel.

Õpilaspäevikute tellimine järgmiseks õppeaastaks
Laagri Kooli õpilaspäevikud on kohustuslikud 1.-3. klassi õpilastele. 4.-9. klassi õpilased, kes soovivad järgmisel õppeaastal kasutada Laagri Kooli õpilaspäevikut, annavad oma soovist teada klassijuhatajale (28. aprilliks). Päevik maksab orienteeruvalt 3.50€ ning selle kohta saadetakse lapsevanemale arve uuel õppeaastal.

Stuudiumi isiklik konto on kohustuslik!
Eriti distantsõppe ajal on äärmiselt oluline, et õpilane kasutaks oma ja lapsevanem oma Stuudiumi kontot!
Samuti palume lapsevanematel õpilast õppimisel toetada ja õpilase eest ülesandeid ja õppetükke mitte ära teha. Õpetaja saab järgmist ülesannet andes  tugineda eelnevalt tehtud tööle. Sel juhul ei ole võimalik õpilaste tegelikele teadmistele ja võimetele vastavaid ülesandeid anda ning lapsevanemal on järjest keerulisem last õppimises toetada.
Täname kõiki lapsevanemaid, kes on kaasa aidanud õppetöö toimimisele!

Kooli territoorium ja staadion on suletud!
Vältimaks juhuslikke kogunemisi ja seeläbi viiruse võimalikku levikut, on  kooli territoorium ja staadion suletud. Ka Saue vald ja Tallinna linn sulgesid ligipääsu avalikele spordi- ja mänguväljakutele.

Laagri Kooli viktoriin!
ELO poolt loodud virtuaalne viktoriin Laagri Koolile on avatud, pane oma teadmised proovile ja saa uusi juurde! Küsimustele vastamise saab ühendada mõnusa liikumisega, sest uus küsimus avaneb ekraanil, kui on läbitud kindel arv meetreid, olenemata liikumise asukohast või millises suunas sa liigud, tee või ringe ümber maja. Viktoriinile vastamine on tasuta, mäng pane käima õues!
Igal nädalal, kuni mai lõpuni, avatakse uus viktoriin. Kõik viktoriinid on avatud kuni 31. mai 2020.
Enne mängima asumist loe siit, mida ja kuidas teha.
NB! Riigis kehtib eriolukord. Avalikus kohas tohib viibida üksi või pereliikmetega, teistest ole 2 meetri kaugusel.

Kodukoolitööd
Mõned näited, mida põnevat on Laagri Kooli õpilased kodus koolitööna teinud, on näha seal.
Tööde avaldamiseks on olemas autori ja lapsevanema nõusolek.

Tõruke
Selle õppeaasta kolmas Laagri Kooli ajaleht Tõruke on loetav siit.

Toiduabi
Saue vald osutab oma elanikele abi ja teenuseid, sealhulgas toiduabi, lähtuvalt perede põhjendatud abivajadustest. Toiduabi näol ei ole tegemist koolilõuna pakkumisega väljaspool kooli või selle asendamisega.
Lähemalt loe siit.

Palju õnne sünnipäevaks!
Kõigile 13. kuni 26. aprilli sünnipäevalastele palju palju õnne! Eriolukorra tõttu saab koolipere sünnipäevalistele sünnipäevalaulu laulda oma kodudes.
Saatemuusika ja sõnade spikri leiab siit.

Kooliväline info

Goldbergi masinate konkurss
ETV ja Rakett 69 Goldbergi masinate konkursile laekunud tööd vaatas üle Rakett 69 toimetus, kes viis läbi ka kvaliteedikontrolli. Rahvahääletusele jõudis kokku 263 masinat, mille hulgast võib leida ka Laagri Kooli õpilaste tehtut.
Masinaid näha ja lemmiku poolt hääletada saad seal.

Eesti keele võistlus “Salakeel” 6.–9. klassi õpilastele
Tartu Ülikooli teaduskool korraldab veebipõhise eesti keele võistluse „Salakeel“, mis toimub 15.–26. aprillini veebikeskkonnas viktoriinid.ee.
Võistluse eesmärgiks on tutvustada veebis leiduvaid eesti keele sõnastikke ja muid keelematerjale, ülesandeid on nii sõnavara, õigekirja kui ka sõnamuutmise kohta. Lahendamisel tuleb kasuks hea keeletaju, loovus ja info otsimise oskus.
Lähemalt loe võistluse kodulehelt.

Gomoku turniir
Portaal Vint.ee korraldab koostöös Eesti Rendžuliiduga ja Tallinna Huvikeskus Kulloga turniirisarja gomokus!
Alates 16. aprillist toimuvad teisipäeval, neljapäeval ja reedel kell 14:30 gomokuturniirid, millest võivad osa võtta kõik gomokusõbrad! Turniiridel mängitakse 11 vooru ajakontrolliga 3 minutit + 2 sekundit.
Rohkem infot sealt.
Võistluste juhend.

Orienteeruma!
Seiklusfirma 360 KRAADI koostöös Orienteerumisklubidega TON ja SK 100 on teinud O-rajad, mis on virtuaalkontrollpunktidega orienteerumisrajad Tallinnas ja lähiümbruses, mida saad läbida tasuta. O-rajad ei ole keerulisemad, kui tavapärased neljapäevakute rajad ning tegemist ei ole võistlustega. Radade läbimine on lõbus ning tore ettevõtmine üksi või lähiperekonnaga. O-rajad jäävad avatuks 1. juunini 2020.
Juhendi ja rajakaardid leiad sealt.

Joonistusvõistlus “Kalade veealune maailm”
Mis Sa arvad, milline on elu veealuses maailmas? Kes seal elavad, millega nad tegelevad ja millised on nende kodud? Lase oma fantaasia lendu ja joonista sellest vabalt valitud vahenditega üks vahva pilt! Kõik joonistused jõuavad Lasteekraani lehele ja valik pilte ka ETV2 teleekraanile!
Võistlustöid oodatakse 26. aprillini, lähemalt lugeda ja töid saata saab sealt.

Taimetervise aasta fotokonkurss
MaaeluministeeriumPõllumajandusamet ja Põllumajandusuuringute Keskus on välja kuulutanud riigisisese fotokonkursi lastele ja noortele, mis on pühendatud rahvusvahelisele taimetervise aastale 2020.
Konkurss kestab 1. aprillist kuni 1. septembrini 2020 ning on suunatud kuni 17aastastele (k.a) lastele ja noortele.

Konkursi eesmärk on innustada tänavusel taimetervise aastal pöörama tähelepanu enda ümber olevale elusloodusele – nii taimedele ja nende viljadele kui ka putukatele ja taimehaigustele ning nende põhjustatud kahjustustele taimedel. Kuidas, mida ja miks teha, saab teada sealt või klõpsa plakatil.

8.–18. aprillini toimub veebipõhine matemaatikavõistlus Jänku-Juta, millest on oodatud osa võtma 1.–3. klassi õpilased.
Jänku-Juta matemaatikavõistlusel on kolm vooru. Igas voorus tuleb õpilastel lahendada 5 ülesannet. Paremusjärjestus tuuakse välja kolme vooru kokkuvõttes. Osaleda võib ka üksikutes voorudes.
Võistlus toimub paljudele juba tuttavas https://viktoriinid.ee/ keskkonnas. Matemaatikavõistlusest saab osa võtta internetiühendusega arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel. Tublimaid lahendajaid ootavad auhinnad.
Viktoriinist osavõtt on tasuta!

Rohkem infot võistluse lehel.

Iganädalased live-koolitunnid õppimisest ja õpetamisest
Sel nädalal leiab aset kolmas Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Haridustehnoloogide Liidu ja Telia koostöös sündiv live-koolitund õppimisest ja õpetamisest. Tund “Kuidas oma elu õnnelikumaks planeerida” toimub neljapäeval, 16. aprillil kell 11.00.
Tund kantakse üle Inspira kanalis, mis on leitav Telia TVs, www.teliatv.ee ja Telia TV äpist ning Haridus- ja Teadusministeeriumi Youtube’i kanalis.
Igal nädalal toimuv tund on suunatud eelkõige 7.-12. klasside õpilastele ning nende õpetajatele ja lapsevanematele. Tunnid keskenduvad erinevatele õppimise ja õpetamise tahkudele. Õppetund kestab 60 minutit ning on hiljem ka järelvaadatav Haridus- ja Teadusministeeriumi Youtube’I kanalis ning Telia TV-s ja veebis.

Tunnustusauhind “Lastega ja lastele” kutsub märkama ning nominente esitama
Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku (tutvuge ka tunnustusauhinna statuudiga).
2020. aasta tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 1. maini.
Mis kategooriates ja kuidas kedagi esitada, loe sealt.

Haridus- ja Teadusministeeriumi juhised
HTM on kirja pannud juhised, kuidas eriolukorras noorsootööga toime tulla. Edastame juhised noortele ja lapsevanematele, täisteksti saab lugeda seal.
Noortele:
–  Eriolukord on ajutine ning piirangud on kehtestatud selleks, et võimalikult väikeste kahjudega tavapärase elukorralduse juurde naasta. Piirangute mitte jälgimisega – näiteks kogunedes sõpradega, et koos aega veeta, ühiselt õppida või trenni teha – sead sa lisaks endale ohtu ka oma lähedaste tervise.
–  Eriolukord ei tähenda, et tavapärane elu jääks pausile – selle jaoks tuleb leida lihtsalt teistsugused vahendid.
–  Keskendu õppimisele, kuid jäta aega ka iseendale ning oma huvidele.
–  Noorsootöö toimub nüüd nutikalt – leia sotsiaalmeediast üles oma kohaliku noortekeskuse leht või külasta Teeviit portaali või Teeviit Facebooki lehte, et erinevaid tegevusi leida. Kui tegeled mõne huvialaga, siis hoia ühendust oma juhendaja või õpetajaga ning järgi ka tema soovitusi ja ülesandeid.
–  Liigu võimaluse piires õues, ent väldi lähikontakte teistega ning pööra tähelepanu ohutusele (pese käsi ning jälgi oma tervist).
–  Ära jää keerulises olukorras üksi! Leia koos sõpradega suhtlemis- ja ühiseid ajaveetmise võimalusi, mis ei eelda samas kohas viibimist.
–  Jaga oma mõtteid, soove ning vajadusi sõprade või lähedastega. Vajadusel pöördu usaldusväärse inimese poole (nt noorsootöötaja) ning jaga oma rõõme või muresid läbi digitaalsete kanalite.
–  Anna ohust teada kas otse või läbi usaldusväärse isiku (sõber, noorsootöötaja, õpetaja, juhendaja, Rajaleidja online nõustaja). Soovi korral kasuta lasteabitelefoni 116 111, www.palunabi.ee, vaata ja küsi nõu www.peaasi.ee.

Lapsevanematele:
–  Eriolukorra tingimustes vajavad noored erilist tähelepanu ja tuge, et mõista praegust olukorda, kehtestatud erimeetmete olulisust (sh vajadust vältida kohtumist ja kogunemisi sõpradega ning meelistegevusi harjumuspärasel moel). Soovitame noortega neil teemadel siiralt ja avameelselt rääkida, vajadusel leiate noortele sobivaid soovitusi ja infot noorteportaalist Teeviit.
–  Noorsootöö on olemas ja toimub noorte heaks uuel moel.
–  Kutsume üles jätkama võimalusel noorsootöö teenuse eest tasumist ka eriolukorras, mis aitab tagada teenuse elujõulisuse ka eriolukorra järgselt. Julgustame otsima selleks sobivamaid finantskorralduse viise koostöös kohaliku omavalitsuse ja teenusepakkujaga.
–  Kui olukord on majanduslikult kriitiline, soovitame teavitada sellest kohalikku omavalitsust ettepanekuga käivitada abimeetmed noorsootöö (sh huvihariduse ja huvitegevuse) jätkumiseks (nt täielikult või osaline osamaksust vabastamine mõneks kuuks vm).
–  Eriolukorras on keeruline ka lapsevanematel endil. Soovitame vanematel pöörata tähelepanu sellele, et oleks võimalus ka puhata ning pöörata tähelepanu enda vaimsele tervise hoidmisele.

Kust leida abi, kui lapsel on probleeme õppimise, käitumise või suhetega?
Kevadperioodil suureneb pöördumine nii Rajaleidja keskuste kui ka teiste lastel haridusteel esinevate probleemidega tegelevate spetsialistide ja asutuste poole. Et nii perede kui ka haridusasutuste jaoks oleks täiesti selge, millise probleemiga kuhu pöörduda, on Rajaleidja loonud teabelehed „Kust leida abi“.
Eraldi teabelehed koolile, lasteaiale, lapsevanemale ning noorele selgitavad lühidalt, millal ja kuhu pöörduda, kust leida abi, kui lapsel on tekkinud probleemid õppimise, käitumise või suhtlemisega koolis, lasteaias või kodus.
Läbi paranenud teadlikkuse säästame kõigi osapoolte aega, hoiame ära valesse asutusse suunatud vanemate asjatu aja- ja rahakulu ning juhatame lapsed kiiremini vajaliku abini.

Korduma kippuvad küsimused COVID-19 kohta.
Haridus- ja Teadusministeerium on koostöös Terviseametiga ühte kohta kokku koondanud vastused korduma kippuvatele küsimustele koroonaviiruse leviku tõkestamisest haridusasutustes.
Küsimused ja vastused on leitavad Haridus- ja Teadusministeeriumi lehelt nii eesti kui vene keeles.

TaimAUT lastelaagrid
Alanud on registreerumine suvistesse TaimAUT LASTELAAGRITESSE 2020!
Info ja registreerumine:

Huvikooli info

Koolivaheajal 20.04.2020 – 26.04.2020 huviringes distantsõpet ei toimu.
Alates 27.04.2020 jätkuvad osades huviringides distantsõppetunnid plaanipäraselt.

16. märtsist läks Laagri Huvialakool osade huvialaringidega üle distantsõppele.
Iga kahe nädala järel hinnatakse olukorda ja tehakse otsus distantsõppe perioodi pikendamise vajalikkuse kohta.
Selleks, et distantsõpe oleks võimalik, palume kodus lapsele tagada:
• arvuti ja interneti kasutamise võimalus;
• ligipääs õpilase ja/või lapsevanema isiklikule kontole Laagri Huvialakooli Stuudiumis;
• lapsevanema igapäevane tugi ja järelevalve, et laps täidab huvikooli poolt antud ülesanded.
• kui Te ei ole veel huvikool stuudiumi jaoks vajalikku taotlust teinud või kooli/huvikooli stuudiumi kontosid omavahel sidunud, siis palume Teil seda teha, et oluline info jõuaks õigel ajal Teieni.
Laagri Huvikooli stuudium

NB! Distantsõpe toimub järgmistel huvialaringidel: eelkool, matemaatikakursus 9.klassidele, väikekool, robootikaring, Minu Tantsukooli hip-hop ja showtants, eelkooliealiste showtantsud, kitarr, kergejõustik, laulustuudiod, ujumine, käeline tegevus, kokandus, male, võrkpall, pillimänguring ja inglise keel (1.kl.).
Palun meeles pidada, et distantsõpe tähendab õpetajate poolt antud ülesannete kodus lahendamist lähtuvalt tunniplaanist.
Huviringi õpetaja annab õpilastele Stuudiumi või e-posti kaudu teada, kuidas toimub suhtlus ja õppetöö.
Kehtima jääb senine tunniplaan ja õpetaja ning õpilane peavad olema sel ajal kättesaadavad kokku lepitud suhtluskanali kaudu.
Distantsõppega huvialaringidel täidavad õpetajad igapäevaselt Stuudiumi päevikut ja kannavad sisse huviringide tunnid.

Alanud on registreerimine 2020/2021 EELKOOLI.
Eelkooli registreerimine on avatud.
Täpsem info:

Alanud on registreerimine 2020/2021 VÄIKEKOOLI.
Väikekooli registreerimine on avatud.
Täpsem info:

Laagri Huvikooli STUUDIUM (e-päevik)!
Kui Te ei ole veel uue huvikool stuudiumi jaoks vajalikku taotlust teinud või kooli/huvikooli stuudiumi kontosid omavahel sidunud, siis palume Teil seda teha, et oluline info jõuaks õigel ajal Teieni.

Laagri Huvikooli stuudium

Info ja registreerimine
Taigur Tooming
taigur@laagrihuvialakool.ee

51933522
http://www.laagrihuvialakool.ee
https://www.facebook.com/laagrihuvialakool/