2020_03_25

 Laagri Kool

25.03.2020

Oluline info

Distantsõppe periood pikeneb
Haridus- ja Teadusministeerium pikendas distantsõppe perioodi veel vähemalt kahe nädala võrra, 12. aprillini.

Sellel õppeaastal ei toimu tasemetöid (3. ja 6. klassil eesti keeles ja matemaatikas).
Koolivaheaeg toimub tavapärasel ajal 18.-26. aprillini.

Talvelaagri arved
Alates neljapäevast, 26. märtsist, saadab kool lapsevanemate e-postile arved talvelaagris osalemise eest. Arve sisaldab transporti, majutust, toitlustust ja sisutegevusi. 
Kui arve ei ole e-postile esmaspäevaks, 30. märtsiks jõudnud, palume sellest märku anda aadressile laagrik@laagrik.edu.ee või telefonil 6517633.
Kui oli ette teatatud, et laps ei osale laagris või oli eraldi kokkulepe arve osas, mis nüüd arvel ei kajastu, siis palume sellest märku anda laagrik@laagrik.edu.ee või telefonil 6517633.

Täname õigeaegselt tasutud arve eest!

Kooli territoorium ja staadion on suletud!
Vältimaks juhuslikke kogunemisi ja seeläbi viiruse võimalikku levikut, on ligipääs kooli territooriumile ja staadionile  alates teisipäevast (24. märtsist) suletud. Ka Saue vald ja Tallinna linn sulgesid ligipääsu avalikele spordi- ja mänguväljakutele.

Teadmiseks

II trimestri õpitulemused
II trimestril õppisid väga heale tulemusele 141 ja heale tulemusele 390 õpilast. 

Tugi õpilasele
Kui õpilasel on raske, on alati võimalik tuge saada klassijuhatajalt, kooli tugipersonalilt (vt. allpool) või Laagri Kooli KiVa tiimilt. Ööpäevaringselt töötab ka lasteabitelefon 116111 ning alla on võimalik laadida Lasteabi äpp, mis on olemas nii Androidile kui iOS-ile.

Kooli tugispetsialistid
Kuigi koolimaja on suletud, siis õppetöö toimub ning samuti töötavad kõik tugispetsialistid:
sotsiaalpedagoog: Ly Reiman, ly.reiman@laagrik.edu.ee
psühholoog: Kristiina Jõeste, kristiina.joeste@laagrik.edu.ee
HEV koordinaator: Külle Kadarik, kylle.kadarik@laagrik.edu.ee
KiVa: kiva@laagrik.edu.ee

Lisaks on abiks ka logopeedid ja kõik teised toetajad, mure või probleemi korral võib nendega alati julgelt ühendust võtta.

Tunnitööd stuudiumis
Seoses Stuudiumi meeskonna poolt tehtud muudatustega kirjutavad õpetajad alates sellest nädalast tunniülesanded kodutööde veergu. Tänu sellele saab õpilane ära märkida, mis on juba tehtud ning päeva paremini planeerida.

Vahendid distantsõppeks
Kui kellelgi puudub interneti ja/või arvuti kasutamise võimalus, siis palun sellest eraldi teada anda aadressil toomas@laagrik.edu.ee. Kindlasti leiab kool, vajadusel omavalitsuse abiga, lahenduse, kuidas iga õpilane saaks siiski distantsõppes osaleda.
Kui keegi teab kedagi, kes seda kirja ei saa lugeda, sest tal puudub selleks internetiühendus või vajalikud vahendid, siis palun ka sellest eelnimetatud aadressil eraldi teada anda!

Koolitoidu tellimused
Koolide sulgemise perioodiks tehtud toidu tellimused (koolieine ja hommikupuder) saab tühistada www.toitkooli.ee keskkonnas. Tühistatud päevade asemel tekivad varupäevad mida saab hiljem kasutada.

Korduma kippuvad küsimused COVID-19 kohta.
Haridus- ja Teadusministeerium on koostöös Terviseametiga ühte kohta kokku koondanud vastused korduma kippuvatele küsimustele koroonaviiruse leviku tõkestamisest haridusasutustes.
Küsimused ja vastused on leitavad Haridus- ja Teadusministeeriumi lehelt nii eesti kui vene keeles.
 

Palju õnne sünnipäevaks!
Kõigile 16.-29. märtsi sünnipäevalastele palju palju õnne! Eriolukorra tõttu saab koolipere sünnipäevalistele sünnipäevalaulu laulda oma kodudes. 
Saatemuusika ja sõnade spikri leiab siit.

Sündmuste kalender kooli kodulehel.

Huvikooli info

16. märtsist läks Laagri Huvialakool osade huvialaringidega üle distantsõppele.
Iga kahe nädala järel hinnatakse olukorda ja tehakse otsus distantsõppe perioodi pikendamise vajalikkuse kohta.
Selleks, et distantsõpe oleks võimalik, palume kodus lapsele tagada:
• arvuti ja interneti kasutamise võimalus;
• ligipääs õpilase ja/või lapsevanema isiklikule kontole Laagri Huvialakooli Stuudiumis;
• lapsevanema igapäevane tugi ja järelevalve, et laps täidab huvikooli poolt antud ülesanded.
• kui Te ei ole veel huvikool stuudiumi jaoks vajalikku taotlust teinud või kooli/huvikooli stuudiumi kontosid omavahel sidunud, siis palume Teil seda teha, et oluline info jõuaks õigel ajal Teieni.
Laagri Huvikooli stuudium

NB! Distantsõpe toimub järgmistel huvialaringidel: eelkool, matemaatikakursus 9.klassidele, väikekool, robootikaring, Minu Tantsukooli hip-hop ja showtants, kitarriõppering ja inglise keel (1.klassidele).
Palun meeles pidada, et distantsõpe tähendab õpetajate poolt antud ülesannete kodus lahendamist lähtuvalt tunniplaanist.
Huviringi õpetaja annab õpilastele Stuudiumi või e-posti kaudu teada, kuidas toimub suhtlus ja õppetöö.
Kehtima jääb senine tunniplaan ja õpetaja ning õpilane peavad olema sel ajal kättesaadavad kokku lepitud suhtluskanali kaudu.
Distantsõppega huvialaringidel täidavad õpetajad igapäevaselt Stuudiumi päevikut ja kannavad sisse huviringide tunnid.

Alanud on registreerimine 2020/2021 EELKOOLI.
Eelkooli registreerimine on avatud.
Täpsem info:

Alanud on registreerimine 2020/2021 VÄIKEKOOLI.
Väikekooli registreerimine on avatud.
Täpsem info:
Laagri Huvikooli STUUDIUM (e-päevik)!
Kui Te ei ole veel uue huvikool stuudiumi jaoks vajalikku taotlust teinud või kooli/huvikooli stuudiumi kontosid omavahel sidunud, siis palume Teil seda teha, et oluline info jõuaks õigel ajal Teieni.

Laagri Huvikooli stuudium

Info ja registreerimine
Taigur Tooming
taigur@laagrihuvialakool.ee

51933522
http://www.laagrihuvialakool.ee
https://www.facebook.com/laagrihuvialakool/

Kooliväline info

Haridus- ja Teadusministeeriumi juhised
HTM on kirja pannud juhised, kuidas eriolukorras noorsootööga toime tulla. Edastame juhised noortele ja lapsevanematele, täisteksti saab lugeda seal.
Noortele:
–  Eriolukord on ajutine ning piirangud on kehtestatud selleks, et võimalikult väikeste kahjudega tavapärase elukorralduse juurde naasta. Piirangute mitte jälgimisega – näiteks kogunedes sõpradega, et koos aega veeta, ühiselt õppida või trenni teha – sead sa lisaks endale ohtu ka oma lähedaste tervise.
–  Eriolukord ei tähenda, et tavapärane elu jääks pausile – selle jaoks tuleb leida lihtsalt teistsugused vahendid.
–  Keskendu õppimisele, kuid jäta aega ka iseendale ning oma huvidele.
–  Noorsootöö toimub nüüd nutikalt – leia sotsiaalmeediast üles oma kohaliku noortekeskuse leht või külasta Teeviit portaali või Teeviit Facebooki lehte, et erinevaid tegevusi leida. Kui tegeled mõne huvialaga, siis hoia ühendust oma juhendaja või õpetajaga ning järgi ka tema soovitusi ja ülesandeid.
–  Liigu võimaluse piires õues, ent väldi lähikontakte teistega ning pööra tähelepanu ohutusele (pese käsi ning jälgi oma tervist).
–  Ära jää keerulises olukorras üksi! Leia koos sõpradega suhtlemis- ja ühiseid ajaveetmise võimalusi, mis ei eelda samas kohas viibimist.
–  Jaga oma mõtteid, soove ning vajadusi sõprade või lähedastega. Vajadusel pöördu usaldusväärse inimese poole (nt noorsootöötaja) ning jaga oma rõõme või muresid läbi digitaalsete kanalite.
–  Anna ohust teada kas otse või läbi usaldusväärse isiku (sõber, noorsootöötaja, õpetaja, juhendaja, Rajaleidja online nõustaja). Soovi korral kasuta lasteabitelefoni 116 111, www.palunabi.ee, vaata ja küsi nõu www.peaasi.ee.

Lapsevanematele:
–  Eriolukorra tingimustes vajavad noored erilist tähelepanu ja tuge, et mõista praegust olukorda, kehtestatud erimeetmete olulisust (sh vajadust vältida kohtumist ja kogunemisi sõpradega ning meelistegevusi harjumuspärasel moel). Soovitame noortega neil teemadel siiralt ja avameelselt rääkida, vajadusel leiate noortele sobivaid soovitusi ja infot noorteportaalist Teeviit.
–  Noorsootöö on olemas ja toimub noorte heaks uuel moel.
–  Kutsume üles jätkama võimalusel noorsootöö teenuse eest tasumist ka eriolukorras, mis aitab tagada teenuse elujõulisuse ka eriolukorra järgselt. Julgustame otsima selleks sobivamaid finantskorralduse viise koostöös kohaliku omavalitsuse ja teenusepakkujaga.
–  Kui olukord on majanduslikult kriitiline, soovitame teavitada sellest kohalikku omavalitsust ettepanekuga käivitada abimeetmed noorsootöö (sh huvihariduse ja huvitegevuse) jätkumiseks (nt täielikult või osaline osamaksust vabastamine mõneks kuuks vm).
–  Eriolukorras on keeruline ka lapsevanematel endil. Soovitame vanematel pöörata tähelepanu sellele, et oleks võimalus ka puhata ning pöörata tähelepanu enda vaimsele tervise hoidmisele.

Kust leida abi, kui lapsel on probleeme õppimise, käitumise või suhetega?
Kevadperioodil suureneb pöördumine nii Rajaleidja keskuste kui ka teiste lastel haridusteel esinevate probleemidega tegelevate spetsialistide ja asutuste poole. Et nii perede kui ka haridusasutuste jaoks oleks täiesti selge, millise probleemiga kuhu pöörduda, on Rajaleidja loonud teabelehed „Kust leida abi“. 
Eraldi teabelehed koolile, lasteaiale, lapsevanemale ning noorele selgitavad lühidalt, millal ja kuhu pöörduda, kust leida abi, kui lapsel on tekkinud probleemid õppimise, käitumise või suhtlemisega koolis, lasteaias või kodus.
Läbi paranenud teadlikkuse säästame kõigi osapoolte aega, hoiame ära valesse asutusse suunatud vanemate asjatu aja- ja rahakulu ning juhatame lapsed kiiremini vajaliku abini.

TaimAUT lastelaagrid
Alanud on registreerumine suvistesse TaimAUT LASTELAAGRITESSE 2020!
Info ja registreerumine: